O firmie

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS (obecnie ZMK SAS sp. z o.o.) od początku swej działalności w 1980 roku zajmuje się produkcją kotłów grzewczych na paliwa stałe. W miarę dynamicznego rozwoju, firma wywodząca się z niewielkiego zakładu rzemieślniczego przerodziła się w jednego z czołowych producentów branży kotlarskiej w Polsce.

ZMK SAS gwarantuje zachowanie wysokiej jakości oferowanych produktów i usług, dokonuje wszelkich starań by sprostać oczekiwaniom obecnych oraz potencjalnych klientów, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

W skład nowoczesnego parku maszynowego firmy wchodzą m.in.: automatyczne centrum gnące Salvagnini P4 lean, lasery światłowodowe, wykrawarki młoteczkowe, prasy krawędziowe, roboty spawalnicze, suwnice pomostowe, komora śrutownicza przeznaczona do obróbki strumieniowo-ściernej detali oraz automatyczna linia malowania proszkowego.

Wieloletnie doświadczenie i rozwój technologii produkcji umożliwił skonstruowanie kotłów spełniających wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz dyrektywy ekoprojektu - EcoDesign. Dzięki temu nasze kotły na pelety i eko-groszek mogą brać udział w programach dofinansowań oraz przyczyniają się do ograniczenia niskiej emisji. Palnik SAS MULTI FLAME z ruchomym rusztem odpopielającym zastosowany w kotłach peletowych to unikalne, opatetentowane rozwiązanie technologiczne podnoszące walory użytkowe kotłów. Firma zadbała również o ekologiczne rozwiązania dla budynków o zapotrzebowaniu cieplnym powyżej 50 kW, takich jak hale magazynowo – produkcyjne, czy też budynki użyteczności publicznej. Powiększony został typoszereg cenionych na rynku kotłów SOLID i BIO SOLID - teraz można je nabyć w zakresie mocy 72-200 kW. Jako jedyni na rynku oferujemy dwupaliwowy kocioł 5 klasy na eko-groszek i pelet (100-300 kW). Kotły dużych mocy również spełniają restrykcyjne wymogi EcoDesign. Oferta naszych urządzeń grzewczych zawiera również pompy ciepła - Vesta - pracujące w systemie powietrze - woda. Wkrótce na rynku pojawią się gazowe kotły kondensacyjne.

sas_budynek2.jpg

Doświadczenie od 1980 roku, dbałość o zachowanie najwyższej jakości oraz ciągłe doskonalenie produkcji pozwoliło ulepszyć parametry techniczno-eksploatacyjne. Dzięki szerokiej ofercie kotły SAS zdobyły uznanie klientów w kraju i za granicą (m.in. Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy) stawiając nas w gronie liderów branży kotlarskiej.