Jesteśmy polską firmą rodzinną z polskim kapitałem i mamy już 40 lat doświadczenia w konstruowaniu kotłów na paliwa stałe. W tym czasie niewielki zakład rzemieślniczy przerodził się w jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w branży. W naszej ofercie znajdują się ekologiczne urządzenia grzewcze spełniające najbardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe oraz standardy bezpieczeństwa.

Każdy nowy produkt testowany jest w akredytowanych laboratoriach badawczych, które nadają mu stosowne certyfikaty. Jako jedni z pierwszych posiadaliśmy kocioł spełniający wymogi 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012. Obecnie w naszej ofercie są urządzenia spełniające restrykcyjne wymogi ekoprojektu (EcoDesign), które kwalifikują się do programów dofinansowań. Ciągle udoskonalamy nasze produkty, aby sprostać wymaganiom użytkowników i instalatorów. Dlatego nasze kotły występują w wielu konfiguracjach. Inwestor może więc wybrać odpowiadającą mu wersję czopucha, stronę zasobnika, a nawet obniżyć linię załadunku opału. Odpowiadając na potrzeby rynku poszerzamy naszą ofertę o pompy ciepła, a wkrótce również kondensacyjne kotły gazowe.

Dowiedz się jakie zalety mają nasze kotły i jakie udogodnienia przygotowaliśmy dla naszych klientów.

W kotłach peletowych ze sterownikiem TECH ST-555P / ST-580 zPID zastosowano wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza, który pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby dodatkowo na korektę dawki paliwa. Pracę całego układu nadzoruje zaawansowany technologicznie sterownik wyposażony w przyjazne i proste w obsłudze oprogramowanie. Zastosowany system AIR FLOW CONTROL poprawia efektywność procesu spalania, a w efekcie zmniejsza emisję zanieczyszczeń oraz niweluje wpływ zmieniających się warunków eksploatacyjnych.

AIR FLOW CONTROL - Zdjęcie 1AIR FLOW CONTROL - Zdjęcie 2

Nowe rozwiązanie konstrukcyjne w palniku peletowym SAS MULTI FLAME (dla kotłów ze sterownikiem TECH ST-555P / ST-580 zPID) pozwala na stałą kontrolę obecności płomienia oraz sterowanie m.in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska. Czujnik ognia skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa żywotność zapalarki, obniża zużycie energii elektrycznej oraz pozwala na szybkie przejście kotła w cykl pracy w sytuacji wygaszenia paleniska bądź reakcji układu sterowania w przypadku awarii.

Czujnik ognia (fotokomórka) - zdjęcie 1Czujnik ognia (fotokomórka) - zdjęcie 2

Sposób montażu listwy przyłączeniowej w kotłach SAS umożliwia wygodny dostęp serwisowy nie tylko z boku kotła ale także od góry. Co za tym idzie, ułatwiony jest dostęp do podłączeń pomp, czujników czy mieszaczy, a także istnieje możliwość demontażu listwy bez konieczności przesuwania kotła i odłączania go od instalacji. Umożliwiają to specjalne elementy montażowe na pokrywie górnej kotła.

Listwa przyłączeniowa - zdjęcie 1Listwa przyłączeniowa - zdjęcie 2

W kotłach SAS EFEKT i SAS BIO EFEKT istnieje możliwość zamówienia (bez dodatkowych opłat) wersji ze skośną klapą kosza zasypowego. Zasobnik zyskuje obniżoną linię załadunku co ułatwia uzupełnienie opału i obsługę kotła w niskiej kotłowni. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie wymaganej wysokości nad zasobnikiem w celu pełnego otwarcia pokrywy w porównaniu ze standardowym zasobnikiem z płaską klapą.

Zasyp paliwa - zdjęcie 1Zasyp paliwa - zdjęcie 2

W zasilacz UPS wyposażony jest w standardzie kocioł ECO-PELL. Dzięki temu w przypadku braku zasilania układ zabezpieczający przed cofnięciem żaru do zasobnika paliwa zapewnia ustawienie tłoka podajnika paliwa w pozycji zamkniętej. Jednocześnie sterownik kotła przechodzi w tryb bezpieczeństwa i przerywa prace wentylatorów oraz załącza pompy obiegowe w celu rozładowania ciepła na instalacji.

UPS - zdjęcie 1Zasilacz awaryjny - zdjęcie 2

W kotłach o mocy do 48 kW wymiennik zbudowany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm, w kotłach o mocy 72 kW ze stali kotłowej 16Mo3 o grubości 6 mm, a w kotłach powyżej 72 kW - ze stali kotłowej 16Mo3 o grubości 8 mm. Stal zasobnika paliwa w kotłach do 100 kW ma grubość 2,5 mm, a powyżej tej mocy - aż 3 mm. Zastosowane w procesie produkcyjnym materiały gwarantują długą żywotność kotła. Na szczelność wymiennika ciepła dajemy 5 lat gwarancji.

Wymiennik ciepłaZasobnik paliwa

Proces rozpalania biomasy w kotłach SAS następuje w sposób automatyczny. Urządzenie to w trakcie pracy studzone jest strumieniem powietrza doprowadzanego z kanału nadmuchowego. Automatyczny zapłon paliwa oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu żądanej temperatury sprawia, iż kocioł może w pełni sprawnie pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną (możliwość ciągłej pracy oraz współpracy z zasobnikiem c.w.u w okresie letnim). Ceramiczna zapalarka to komfort oraz oszczędność paliwa oraz obniżenie kosztów eksploatacji. W dobrze zaizolowanym budynku kocioł może pracować w trybie rozpalanie / wygaszanie we współpracy z regulatorem pokojowym.

Zapalarka ceramiczna - zdjęcie 1Zapalarka ceramiczna - zdjęcie 2

Na życzenie klienta w kotłach z czopuchem w tylnej części istnieje możliwość modyfikacji kierunku czopucha – może on być skierowany w prawo, lewo lub do góry co ułatwi dostosowanie kotła do indywidualnych potrzeb danej kotłowni i instalacji. W kotłach EFEKT, BIO EFEKT i BIO COMPACT w standardzie można wybrać wersję z czopuchem do tyłu bądź do góry - bezpośrednio z dekla kotła. Do kotłów z czopuchem do góry wychodzącym z dekla kotła (do 46 kW) dołączamy gratis przedłużkę z przepustnicą spalin.

Specjalne wersje czopucha - zdjęcie 1Specjalne wersje czopucha - zdjęcie 2

Kocioł peletowy wyposażony w automatyczny system odpopielania zapewnia bezobsługowe usuwanie popiołu, zwiększając tym samym komfort użytkowania instalacji centralnego ogrzewania. System gwarantuje od 1 do nawet 3 miesięcy automatycznego usuwania popiołu z kotła. Czas ten zależny jest od obciążenia cieplnego ogrzewanego budynku oraz jakości spalanego peletu. Popiół powstały w procesie spalania usuwany jest z płyty paleniska za pomocą mechanizmu ruszt ruchomych. Następnie za pośrednictwem leja zasypowego w sposób automatyczny dostarczany jest do zewnętrznego popielnika.

Automatyczny system odpopielania - Zdjęcie 1Automatyczny system odpopielania - Zdjęcie 2