VESTA

POMPA CIEPŁA

powietrze-woda o mocy 6-16 kW

Pompa ciepła powietrze-woda typu monoblok z kompletnym wyposażeniem potrzebnym do montażu. Ekologiczny naturalny czynnik chłodniczy propan - R290. Możliwość uzyskania dotacji na zakup. Wysokie COP=4,2 dla A2W35.

Konstrukcja typu monoblok
Ten typ konstrukcji oznacza, że wszystkie komponenty układu chłodniczego zamknięte są w jednym urządzeniu, które montowane jest na zewnątrz budynku inwestora. Poszczególne połączenia układu chłodniczego, który wypełniony jest czynnikiem chłodniczym wykonywane są w trakcie procesu produkcyjnego. Wtedy też układ termodynamiczny napełniany jest czynnikiem chłodniczym R290, co zwiększa gwarancję szczelności układu poprzez cykl testów wykonywanych przez producenta.Wpływa to bezpośrednio na wydłużoną żywotność urządzenia. Brak dodatkowej jednostki to także oszczędność cennego miejsca w domu.
Propan R290
Propan to czynnik przyszłości. Stosowany jest m. in w lodówkach, a w perspektywie najbliższych lat będzie prawdopodobnie jednym z nielicznych dopuszczonych czynników chłodniczych, który nie będzie podlegał restrykcyjnym ograniczeniom. Jest bezpieczny oraz posiada niski współczynnik GWP wynoszący zaledwie 3. GWP to potencjał tworzenia efektu cieplarnianego, im jest niższy tym czynnik ma mniejszy wpływ na tworzenie efektu cieplarnianego. Dla porównania - inny czynnik często stosowany w pompach ciepła - R410 ma GWP=2088! Pompa ciepła, w której zastosowano propan to duże ułatwienie dla instalatora - nie wymagane są uprawnienia w zakresie F-gazów, zarówno do montażu, jak i serwisowania urządzenia.
Complete To Install
Strategią naszej marki jest systemowe podejście do wyzwań oraz oczekiwań instalatorów i inwestorów, zarówno w aspekcie ekologiczności i energooszczędności jak i kompleksowości oferowanych rozwiązań. Dlatego nasza pompa ciepła sprzedawana jest w systemie CTI (Complete To Install). Oznacza to, że marka SAS oddaje użytkownikom urządzenie w pełni kompletne, wyposażone w podzespoły gotowe do montażu co daje także oszczędności dla inwestora poprzez zakup jednego skonfigurowanego do pracy zestawu.
COP=4,54
Pompa ciepła Vesta charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP do 4.54 w cyklu grzania przy parametrze A7W35 przy odpowiednich mocach grzewczych równych 8/12 kW, a konstrukcja parownika dostosowana jest ściśle do polskich warunków klimatycznych. Porównując COP pomp ciepła zawsze należy sprawdzić dla jakich wartości A (temperatura powietrza zewnętrznego) oraz W (temperatura zasilania) jest on podawany. Tylko porównanie dla tych samych parametrów pozwala wywnioskować, które urządzenie jest bardziej efektywne.
Klasa A++
Nasza pompa ciepła posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A++ dla klimatu umiarkowanego przy warunkach średniotemperaturowych i tym samym spełnia wymagania znowelizowanej wersji Programu Czyste Powietrze, kwalifikując się do grupy pomp ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej. Daje to możliwość uzyskania dofinansowania na zakup i montaż pompy ciepła SAS Vesta o wartości 19400 zł lub 28100 zł lub aż 35200 zł.
 

Bogate wyposażenie standardowe

Hydroblok
Hydroblok z pompą obiegową sterowaną przez sygnał PWM, siłownik przełączający między wodą CWU, a CO, zawór bezpieczeństwa, przetwornik ciśnienia do detekcji ewentualnego wycieku wody lub wodnego roztworu glikolu na instalacji hydraulicznej, automatyczny odpowietrznik, przyłącze do naczynia przeponowego/manometru.
Miernik przepływu
Miernik przepływu pozwalający określać wartość współczynnika COP oraz pozwalający przewidzieć prawdopodobieństwo przybrudzenia filtrów siatkowych zastosowanych na instalacji hydraulicznej pomiędzy pompą ciepła, a zbiornikami buforowymi i CWU.
Nadzór procesu odszraniania
System nadzoru procesu odszraniania w połączeniu z innowacyjnym systemem ogrzewania tacy ociekowej minimalizuje czas i częstotliwość procesów odszraniania (minimalizacja strat energetycznych).
System ogrzewania tacy ociekowej
System ogrzewania tacy ociekowej z minimalizacją zjawiska nawarstwiania się lodu na tacy ociekowej.
Regulowany wentylator
Cichobieżny regulowany wentylator dedykowany dla pomp ciepła. z tzw. efektem sowich piór. Modulowana praca wentylatora zapewnia możliwość regulacji wydajności w okresie letnim (przygotowanie CWU).
Wymiennik płytowy
Dodatkowy wymiennik płytowy poprawiający efektywność pompy ciepła.
Licznik energii elektrycznej
Licznik energii elektrycznej do podglądu aktualnego współczynnika COP.
Panel sterowania
Intuicyjny panel sterowania z funkcją regulatora pokojowego. Pompą ciepła można zdalnie zarządzać poprzez portal econet24.com lub aplikację mobilną.
Moduł soft-start, CKF
Moduł soft-start (Vesta 12/16) zapewnia łagodne uruchamianie sprężarki z niskimi prądami rozruchowymi, dzięki czemu nie jest obciążana instalacja elektryczna inwestora. CKF (czujnik kontroli faz) pozwala na wykrycie nieodpowiedniego zasilania z sieci elektrycznej.
ecoNet24 - zdalne zarządzanie pompą ciepła
Pompą ciepła można zarządzać poprzez portal econet24.com lub aplikację mobilną do podglądu pracy z dostępem do najważniejszych ustawień urządzenia.
 
 

 

loading...