Rządowy program „Czyste powietrze”, ogłoszony jako narzędzie walki ze smogiem, ma na celu przede wszystkim likwidację starych kotłów grzewczych i zachęcanie do kompleksowej termomodernizacji budynków.

3 stycznia 2023 r. uruchomiona została jego kolejna, znowelizowana wersja. Wychodząc naprzeciw potrzebom Beneficjentów podwyższono progi dochodowe, zwiększono wysokość dotacji oraz wprowadzono możliwość złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie dla tych, którzy już wcześniej skorzystali z Programu.

Progi dochodowe i kwoty dofinansowań:

  • Poziom dofinansowania podstawowy  – osoby z dochodem rocznym do 135 tys. zł - dopłata do 66 tys. zł,
  • Poziom dofinansowania podwyższony  – osoby z miesięcznym dochodem na osobę do 1894 zł (gosp. wieloosobowe) lub do 2651 zł (gosp. jednoosobowe) - dopłata do 99 tys. zł,
  • Poziom dofinansowania najwyższy – osoby z przeciętnym miesięcznym dochodem na osobę do 1090 zł (gosp. wieloosobowe) lub do 1526 zł (gosp. jednoosobowe) mogą starać się o dopłatę do 135 tys. zł.

Aby skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze trzeba złożyć wniosek do właściwego wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (FOŚiGW), który obejmuje swoim działaniem teren województwa, w którym zlokalizowany jest budynek lub lokal mieszkalny.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajdziecie urządzenia, które kwalifikują się do najwyższych dofinansowań z Programu Czyste Powietrze. Na naszą pompę ciepła VESTA możecie otrzymać aż 35 200 zł dofinansowania, a na kotły peletowe o podwyższonym standardzie do 20 400 zł.

Więcej informacji na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl