MULTI FLAME

PALNIK PELETOWY

o mocy 10 - 200 kW

Nowatorskie rozwiązanie
Palnik MULTI FLAME odpowiada za wysokoefektywne spalanie biomasy. Charakterystyczną cechą palnika jest automatyczne, samooczyszczające się palenisko. Montowany jest w kotłach peletowych SAS w zakresie mocy od 10 kW do 200 kW, dlatego też nasze kotły peletowe sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych jak i dużych obiektach inwestycyjnych.
Opatentowana konstrukcja
Opracowana w naszej firmie konstrukcja palnika peletowego SAS MULTI FLAME objęta jest Prawem Ochronnym nr 67681 - nadanym przez Urząd Patentowy RP, na wzór użytkowy pt. "Palnik kotła grzewczego wodnego przystosowany do spalania biomasy" oraz Prawem Ochronnym nr 67472 - nadanym przez Urząd Patentowy RP, na wzór użytkowy pt. "Podajnik paliwa do kotłów na paliwa stałe, zwłaszcza biomasę". Otrzymanie Prawa Ochronnego potwierdza unikalność opracowanej przez nas konstrukcji.
Wielokrotnie nagradzany
Palnik peletowy oraz kotły w niego wyposażone wielokrotnie zdobywały nagrody podczas konkursów branżowych. Jest to urządzenie doceniane zarówno przez fachowe jury konkursowe jak i potencjalnych klientów, zauważających jego wyjątkowe walory użytkowe od momentu pojawienia się na rynku w 2012 roku aż do teraz. Niektóre ze zdobytych nagród to Grand Prix targów Agrotech 2013, Produkt Roku 2016 Targów Agro-Park Lublin, Medal Targów ENEX 2017 oraz Wyróżnienie Targów ENEX 2018.
 

Zastosowane rozwiązania

AIR FLOW CONTROL
W kotłach peletowych z zainstalowanym sterownikiem TECH ST-555P lub ST-580zPID zastosowano wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza, który pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby dodatkowo na korektę dawki paliwa. Umożliwia to zniwelowanie wpływu zmiennych warunków ( np. zmienny ciąg kominowy, zabrudzenie wymiennika, granulacja paliwa) w czasie pracy kotła wyposażonego w palnik peletowy.
Podwójny ślimak
Dzięki specjalnej budowie układu podawania paliwa wyeliminowano ryzyko cofnięcia ognia do zasobnika opału.Transport paliwa odbywa się za pomocą dwóch ślimaków oddzielonych kanałem przesypowym o zróżnicowanym posuwie transportera górnego i dolnego.
Ruchomy ruszt
Palenisko zostało podzielone na część stałą oraz sekcję ruchomych rusztowin. Cykliczna praca rusztu ruchomego napędzanego za pomocą mechanizmu mimośrodowego umożliwia odprowadzenie z przestrzeni paleniskowej kotła w zależności od jakości paliwa różnych form spieków, popiołu bez przerywania procesu spalania.
Fotokomórka
Czujnik ognia jest elementem, który kontroluje proces pracy palnika w oparciu do bezpośredni obraz stanu paleniska. Fotoelement skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa przez to żywotność zapalarki oraz obniża zużycie energii elektrycznej. Zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne z nadmuchem powietrza pozwala na utrzymanie fotokomórki w czystości przez długi okres eksploatacji.
Wielopunktowy system dystrybucji powietrza
Powietrze doprowadzone do paleniska zostaje rozdzielone na część, która dociera do komory powietrznej i szczelinami pomiędzy rusztami dostarczane jest do paleniska, natomiast pozostała część jest tłoczona bezpośrednio do strefy spalania poprzez układ otworów dystrybucji znajdujących się po bokach przestrzeni paleniskowej.
Zapalarka ceramiczna
Automatyczne rozpalanie jest standardem w kotłach peletowych SAS. Zastosowane autorskie rozwiązanie konstrukcyjne kanału nadmuchowego pozwala na ciągłe omywanie zapalarki strumieniem powietrza. Rozwiązanie to wpływa na krótki czas rozpalania, niezawodność i długi okres eksploatacji, a zastosowany system sterowania umożliwia pracę kotła w trybie rozpalanie/wygaszanie co przynosi dodatkowy efekt ekonomiczny, szczególnie w sezonie letnim (c.w.u.) czy w budynkach energooszczędnych.

Specyfikacja

Rodzaj palnik peletowy z rusztem samoczyszczącym
Rodzaj spalania podawanie paliwa za pomocą podajnika z podwójnym ślimakiem i kanałem przesypowym (zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia do zasobnika opału),samoczyszczące się palenisko nadmuchowe (ruszta ruchome)
Moc 10-200 kW
Paliwo biomasa w postaci sprasowanego granulatu drzewnego typu pelety, alternatywnie - suche pestki owoców (np czereśni, wiśni, itp.)
Materiał palenisko stal nierdzewna 1.4301 o gr.6 mm, elementy podajnika stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm
Wyposażenie moduł sterujący pracą palnika, grzałka do rozpalania, mechanizm ruszt ruchomych, fotokomórka – czujnik ognia, czujnik temperatury podajnika
Gwarancja 2 lata na na palnik eksploatowany zgodnie z instrukcją, 1 rok na podzespoły elektroniczne, 1 rok na zapalarkę paliwa

Palnik stanowi integralną część budowy kotłów: BIO COMPACT, BIO SOLID, BIO EFEKT, BIO SPARK.
Może być zakupiony przez użytkowników zainteresowanych stosowaniem paliwa w postaci peletów w posiadanych kotłach: GRO-ECO, MULTI, SLIM, SMART.

 

loading...