• wielkanoc(5)
  • SAS_VESTA_BANNER
  • banery_kotły_
  • black weeks(1)
Od 1.01.2020 roku dopuszczone do sprzedaży są jedynie kotły, które spełniają wymogi Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE (EcoDesign). W porównaniu do dotychczas obowiązujących wymagań 5 klasy wg. normy PN-EN 303-5:2012, kotły na paliwa stałe muszą charakteryzować się nie tylko niską emisją pyłu, tlenku węgla i gazowych zanieczyszczeń organicznych ale także odpowiednią sezonową efektywnością energetyczną. Wszystkie kotły SAS posiadają certyfikat EcoDesign.
Rządowy program „Czyste powietrze”, ogłoszony jako narzędzie walki ze smogiem, ma na celu likwidację starych kotłów grzewczych oraz zachęcanie do kompleksowej termomodernizacji budynków. 3 stycznia 2023 r. uruchomiona została jego kolejna, znowelizowana wersja. Wychodząc naprzeciw potrzebom Beneficjentów podwyższono progi dochodowe oraz zwiększono wysokość maksymalnych dotacji. Program realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Planujesz budowę domu? Dowiedz się jakie wymagania musi spełnić system grzewczy aby był zgodny z nowymi standardami. WT 2021 to określenie dotyczące nowych wymagań stawianych budynkom, które powstaną od 2021 roku. Związane są przede wszystkim ze znacznym obostrzeniem przepisów dotyczących energooszczędności budynków. Nowe wytyczne będą miały znaczący wpływ na wiele aspektów budowy i wykończenia domu. Największe zmiany czekają jednak systemy grzewcze.

Oferta kotłów 5 klasy firmy SAS powiększyła się o kolejne dwa modele – kocioł SPARK na eko-groszek i BIO SPARK na pelet o mocach w zakresie 12-36 kW.  Kotły SPARK i BIO SPARK dedykowane są użytkownikom poszukującym kotła 5 klasy w atrakcyjnej cenie.  Niewielkie wymiary - szczególnie wysokość - umożliwią montaż nawet w niskiej kotłowni, dzięki czemu kotły z nowej serii sprawdzą się zarówno w nowo budowanych domach jak i modernizowanych kotłowniach.  Kotły SPARK wyposażone są w podajnik nowego typu – retortę stałą do spalania eko-groszku, a w kotłach BIO SPARK zastosowano znany z pozostałych kotłów peletowych samoczyszczący palnik SAS MULTIFLAME wyposażony dodatkowo w system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia). Fotokomórka pozwala na stałą kontrolę obecności płomienia oraz sterowanie m in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska. Czujnik ognia skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa żywotność zapalarki, obniża zużycie energii elektrycznej  oraz pozwala na szybkie przejście kotła w cykl pracy w sytuacji wygaszenia paleniska bądź reakcji układu sterowania w przypadku awarii. Wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby korektę dawki podawanego paliwa. Wymiennik ciepła składa się z poziomych oraz pionowych przegród wodnych wraz z wyłożeniem ceramicznym, co w połączeniu z otworami rewizyjnymi ułatwia czyszczenie kotła. Zasobnik opału z obniżoną linią załadunku paliwa ułatwia uzupełnianie opału i obsługę  w niskiej kotłowni. Kocioł wyposażony jest w standardzie w funkcjonalny, a zarazem prosty w obsłudze sterownik TECH ST-580 zPID z  możliwością aktualizacji oprogramowania, obsługą zaworu, 4 pomp obiegowych, sterowaniem pogodowym i możliwością podłączenia modułu ST-505 lub Wifi RS i obsługi zdalnej kotła z aplikacji eModul. Kotły oprócz 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 spełniają również wymogi EcoDesign dlatego mogą brać udział w programach dofinansowań na terenie całego kraju.

loading...