• SAS_VESTA_BANNER
  • banery_kotły_
  • 40lat-gold
Od 1.01.2020 roku dopuszczone do sprzedaży są jedynie kotły, które spełniają wymogi Dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE (EcoDesign). W porównaniu do dotychczas obowiązujących wymagań 5 klasy wg. normy PN-EN 303-5:2012, kotły na paliwa stałe muszą charakteryzować się nie tylko niską emisją pyłu, tlenku węgla i gazowych zanieczyszczeń organicznych ale także odpowiednią sezonową efektywnością energetyczną. Wszystkie kotły SAS posiadają certyfikat EcoDesign.
Rządowy program „Czyste powietrze”, ogłoszony jako narzędzie walki ze smogiem, ma na celu przede wszystkim likwidację starych kotłów grzewczych i zachęcanie do kompleksowej termomodernizacji budynków. Z racji tego, że pierwsza wersja Programu posiadała sporo wad, a samo rozpatrywanie wniosków trwało bardzo długo NFOŚiGW wprowadził 10 zmian, które m.in. ułatwiają procedury przyznawania dotacji. Program w znowelizowanej wersji obowiązuje od 15 maja 2020 r.
Planujesz budowę domu? Dowiedz się jakie wymagania musi spełnić system grzewczy aby był zgodny z nowymi standardami. WT 2021 to określenie dotyczące nowych wymagań stawianych budynkom, które powstaną od 2021 roku. Związane są przede wszystkim ze znacznym obostrzeniem przepisów dotyczących energooszczędności budynków. Nowe wytyczne będą miały znaczący wpływ na wiele aspektów budowy i wykończenia domu. Największe zmiany czekają jednak systemy grzewcze.
loading...

W tym roku firma SAS obchodzi 40 urodziny.

Poznaj naszą historię od niewielkiego zakładu rzemieślniczego do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek ekologicznych urządzeń grzewczych.

ZOBACZ

40lat